Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum Doğrama Sistemleri

₺0

About this course

Alüminyum Doğrama Yaşam alanlarında kullanılan sistemler olarak menteşeli pencere ve kapı doğramaları oldukça yaygındır. Bu sistemlerden beklenen özellikler başta ısı yalıtım ve hava-su sızdırmazlık performansı olmak üzere, dış ortam sesinin mekanda minimum seviyede hissedilmesi, ihtiyaç duyulan gün ışığının ortama alınması ve rahat çalışan bir kullanım sunabilmesi şeklinde sıralanabilir. Menteşeli sistemler kullanım seçenekleri açısından çok zengin olup içe ve dışa açılır kapı-pencere, çift-eksen, vasistas, pivot gibi standart kullanımların yanında gizli kanat pencere ve hem yüz kapı gibi estetik odaklı birçok ilave çözüme sahiptir.

 

Alüminyum doğrama, hafif, dayanıklı ve işlevsel: Bunlar, zamanımızın anahtar mühendislik malzemelerinden biri olan alüminyumu oluşturan özelliklerdir. İçinde yaşadığımız evlerde, kullandığımız otomobillerde, uzun mesafelere bizi götüren tren ve uçaklarda, günlük olarak kullandığımız cep telefonlarında ve bilgisayarlarda, buzdolaplarımızdaki raflarda ve modern alanlarda türlü türlü çeşitli örneklerini bulabiliriz.

 

Alüminyum doğrama mimari projelerin en önemli bileşenidir. Kapı ve pencere sistemleri, katlanır pencere ve kapılar, ofis bölme sistemleri gibi binaların değişik yerlerinde kullanılan sistemlerin bir parçasıdır.

 

Günümüzde su, yemek pişirmek, ilaç, kozmetoloji, kimya endüstrisi, savunma ve uçak sanayi ve diğer sektörlerde temizliği sağlamak için alüminyum sülfatlar kullanılmaktadır. Bu arada alüminyum, adını Latince’de alümen olarak adlandırılan alüminyum sülfatlardan almıştır.

 

Bugün, neredeyse 300 farklı alüminyum bileşimi ve alüminyum içeren mineraller, dünyadaki bir anahtar kaynak minerali olan feldspattan, yakut, safir ve zümrüt, daha az yaygın olan mineralleri biliyoruz.

 

Ancak alüminyumun ne kadar yaygın olabileceğine bakılmaksızın, elektrik için olmasaydı sonsuza kadar gizli kapaklı kalmış olabilir. Alüminyumun keşfi, bilim adamları kimyasal bileşikleri elementlerine ayırmak için elektrik kullanabildiklerinde mümkün oldu.

Members

Our course begins with the first step for generating great user experiences: understanding what people do, think, say, and feel. In this module, you’ll learn how to keep an open mind while learning.

Total numbers of students in course
Whatsapp Hattı
Telefon Hattı